Ko par latviešu zīmēm un simboliem saka Bībele?

Seminārs: 17. jūnijā Rīgā

Mūsdienās ik uz soļa saskaramies ar modernā dizainā ietvērtām latviskajām zīmēm – kreklos, mēbelēs, aksesuāros. Bet kādu spēku tās nes? Vai par senlatviešu zīmēm ko saka arī Bībele? Vai kristietim vajadzētu ar viņām aizrauties? Īsā atbilde ir: nē – kristietim vajadzēt apzināti nesaistīties ar senlatviešu rituāliem un simboliem, jo šīm lietām ir garīgs spēks.

Lai palīdzētu izprast šīs lietas, ikviens ir aicināts uz semināru 17. jūnijā. Semināra mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ieraudzīt šķēršļus, kas traucē tuvoties Dievam un ieraudzīt lietas, caur kurām mūsu dzīvēs var ienākt okultisma sekas.

Lekcijas laikā uzzināsim par latviešu zīmēm, to nozīmi un sākotnējo jēgu. Dzirdēsim par simbolu vietu senlatviešu tradīcijās un to mūsdienu ietekmi. Pieskarsimies tādām tēmām kā: elku birzes, senās svētvietas un arvien populārāko svētku svinēšanu tajās. Dzirdēsim par senlatviešu svētkiem, no kuriem daži tiek svinēti arī mūsdienu kultūrā, nemaz nenojaušot to patieso nozīmi. 

Pasākums notiks draudzes telpās Rīgā, nometņu ielā 31. Vietu skaits ierobežots, tādēļ visi interesenti aicināti pieteikties spiežot “reģistrēties” un aizpildot pieteikuma formu, vai zvanot 29296541.

Lektore par latviešu tradīcijām Gunta Skreija

Semināra lektore: Gunta Skreija

G. Skreija ir Kristīgās padomdošanas skolas lektore, vasarsvētku draudzes kalpotāja. Lektore ikdienā māca par Biblisku skatījumu uz senlatviešu zīmēm, rituāliem, to ietekmi. Skreija ir īpaši iedziļinājusies senlatviešu pagānu simbolos, piekoptajās praksēs, to garīgo spēku, kā arī mūsdienu izpausmēm. Kalpotājai ir desmit gadu pieredze individuālajā kalpošanā.

Pasākums:

  • Ar iepriekšēju pieteikšanos
  • Tiks fotografēts un filmēts
  • Bez maksas

Programma:

13:15 – Ierašanās
13:30 – Gunta Skreija
~15:00 – Noslēgums, jautājumi un atbildes
Pasākums var nedaudz ievilkties*

Norises vieta un laiks:

  • 17. jīnijs, plkst. 13:30 (ierašanās no 13:15)
  • Rīga, Āgenskalns, Nometņu iela 31.

Jautājumiem un ieteikumiem:

Rīgas evaņģeliskās vasarsvētku draudzes mācītājs

Māc. Jānis Sadovskis

Tel: 29296541

Epasts: media@ceriba.lv

Lūdzam ņemt vērā, ka pasākuma laikā notiks tā filmēšana, fotografēšana un iespējama translēšana tiešraidē. Draudze “Cerība” šo materiālu izmantos mārketinga nolūkos (piemēram, publicējot draudzes FB kontā, iekļaujot to ceriba.lv tīmekļa vietnē u.tml.). Pasākuma gaitu un saturu bez organizatoru iepriekšējas rakstiskas piekrišanas nav atļauts publiskot, publicēt vai kā citādi atspoguļot plašsaziņas līdzekļos. Nav atļauta jebkāda iepriekš ar organizatoriem nesaskaņota publiska atsauce uz šo pasākumu, lektores uzstāšanos vai tās saturu. Tajā skaitā bez organizatoru iepriekšējas rakstiskas piekrišanas nav atļautas publiskas atsauces un publikācijas tīmekļa vietnēs vai plašsaziņas līdzekļos.